Τετάρτη 12 Νοεμβρίου 2014

Νίκη εκτός έδρας ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ – ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 38-49

– Άμυνες και αστοχία κράτησαν το σκορ χαμηλά , σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας , αλλά ο στόχος για την ομάδα της Υπεροχής επετεύχθη.

Νευρικό 1ο δεκάλεπτο με πολλά άστοχα σουτ εκατέρωθεν  και σκορ 10-10 , ενώ στο 2ο τα Εξάρχεια άρχισαν να κτίζουν διαφορά με αποτελεσματικότερες επιθέσεις απ αυτές του Μαιανδρου . Σκορ ημιχρόνου  18-23.

Στο 3ο δεκ.(27-33) οι Γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι με ακόμη δυνατότερη άμυνα  και μακρινά σουτ στην επίθεση , αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν έδωσαν σε κανένα σημείο , δικαίωμα για τέτοιες σκέψεις , και συνέχισαν μέχρι το τέλος του  αγώνα με πολύ καλή άμυνα μπλόκαραν  τους παίχτες του Μαιανδρου επιθετικά και τους σταμάτησαν στους 38 πόντους.

Τελικο σκορ 38-49